Jednym z najczęściej zadawanych pytań, na początku swojej przygody z treningiem jest to, jaki strój do ćwiczeń ze sobą zabrać. Wybierając formę aktywności fizycznej, taką jak trening EMS, dodatkowym atutem jest właśnie brak specjalnego przygotowania. Ten rodzaj treningu, jest dość niekonwencjonalny, przez co i samo przygotowanie wygląda inaczej, niż do klasycznego treningu. Przychodząc do studia in.Time, zawsze wszystko jest na miejscu i nie trzeba ze sobą nic przynosić. Na zestaw treningowy składa się:

- specjalny strój do treningu
- ręcznik
- skarpetki antypoślizgowe
- zestaw elektrod, umożliwiających w pełni efektywny trening

Odzież do treningu EMS

Strój treningowy oraz jakość materiału, z którego jest wykonany sprawia, że trening EMS jest przede wszystkim bezpieczny i przeprowadzony w najlepszy możliwy sposób. Wybierając swoje studio treningu EMS, należy zwrócić uwagę, jaki rodzaj stroju jest nam proponowany. Studio in.Time, korzysta z najwyżej jakości sprzętu, w tym również stroju do treningu, marki MihaBodytec. Ubranie jest w kolorze czarnym, z niebieskimi wstawkami, a całość przypomina strój kolarski. Ta specjalna odzież do treningu sprawia, że impulsy elektryczne przesyłane do naszych mięśni, mogą w pełni je angażować, dzięki czemu aktywuje się 90% aparatu mięśniowego, w tym włókna mięśniowe, które ciężko wzmocnić w klasycznym treningu. Dodatkowo stroje dostępne są w wielu rozmiarach, więc można dopasować je do każdego i zapewnić pełny zakres ruchu, a także wygodę podczas całego treningu.

Kamizelka do treningu EMS

Jeśli wiemy już, jak się ubrać na trening EMS, możemy przejść do kolejnego etapu. Na opisaną wyżej odzież do treningu, zakładamy specjalną kamizelkę, na której rozmieszczone są elektrody. Ich rozmieszczenie również nie jest przypadkowe, ponieważ znajdują się na wysokości głównych partii mięśniowych. Elastyczność materiału, oraz dostępność różnych rozmiarów, pozwala dopasować elektrody do budowy ciała, a także swobodnie wykonywać ćwiczenia. Całość jest niezwykle wytrzymała, a silikonowe wstawki umożliwiają pełne przyleganie elektrod do ciała. Kamizelka zawiera również magnetyczne miejsca, do których przyłącza się kable, umożliwiając bezpośredni przepływ impulsu z maszyny, do mięśni ćwiczącej osoby. Zarówno strój jak i kamizelka jest w pełni higieniczna i antybakteryjna.

Trening EMS - jak się ubrać?

Przygotowanie do ćwiczeń, to założenie przygotowanego wcześniej przez trenera stroju.
Następnie na sali głównej, trener zakłada zarówno kamizelkę jak i pozostałe elektrody. Ważne, aby były odpowiednio dopasowane i w trakcie treningu nie przemieszczały się po ciele. W momencie kiedy jesteśmy w pełni przygotowani, przechodzimy do ćwiczeń. Cały trening wykonywany jest pod okiem wykwalifikowanego trenera, która czuwa nad techniką wykonywanych ćwiczeń i motywuje do dalszej pracy.
Trening EMS we Wrocławiu trwa tylko 20 minut i wykonujemy go raz w tygodniu. W trakcie treningu jesteśmy w stanie zaangażować 90% mięśni do pracy, jednak w przypadku pojawienia się kontuzji, bądź urazu, trener ma możliwość wyłączenia danej partii, by uniknąć jej przeciążenia. Najważniejsze w trakcie całego treningu jest bezpieczeństwo, dlatego tak ważna jest jakość sprzętu, stroju oraz kwalifikacje trenera personalnego.