fbpx
TRENING EMS CZY SIŁOWNIA?

TRENING EMS CZY SIŁOWNIA?

Zarówno trening na siłowni, jak i trening EMS są aktywnościami, które przynoszą szereg korzyści zdrowotnych. Różnice, które pomiędzy nimi występują, nadają im indywidualnego charakteru i czynią je odrębnymi jednostkami treningowymi. Porównując obie aktywności, należy wziąć pod uwagę, kilka najważniejszych aspektów, którymi są:

CZAS

Czas trwania aktywności na siłowni jest uzależniony od przyjętego planu oraz celu osoby trenującej. Zazwyczaj trening trwa od 1-1,5h. W przypadku treningu EMS jest to tylko 20 minut i jest to optymalny czas, umożliwiający wypracowanie swoich celów.

CZĘSTOTLIWOŚĆ TRENINGOWA

Główną zaletą treningu EMS jest możliwość pracy całego ciała podczas jednego spotkania. Angażowanie 90% aparatu mięśniowego sprawia, że trening odbywa się tylko raz w tygodniu. Daje to możliwość zaoszczędzenia czasu, gdyż nie ma potrzeby dzielenia treningu na poszczególne partie, tak jak to wygląda w przypadku treningu na siłowni.

REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Redukcja tkanki tłuszczowej jest złożonym procesem, na który składa się wiele czynników. Jednakże, w przypadku wykorzystania technologii elektrostymulacji czas potrzebny na zrzucenie zbędnych kilogramów skraca się, dzięki czemu efekt pojawia się szybciej. W przypadku korzystania z siłowni tempo utraty tkanki tłuszczowej uzależniony jest od ilości wykonywanych jednostek oraz rodzaju treningu.

REDUKCJA CELLULITU

Zastosowanie technologii elektrostymulacji w treningu doprowadza do skutecznej redukcji cellulitu. Poprawie ulega wygląd skóry, poprzez zwiększenie napięcia i elastyczności. W przypadku treningu na siłowni wypracowanie efektu związane jest z wykonywaniem odpowiednich ćwiczeń angażujących problematyczne partie.

OBCIĄŻENIE APARATU RUCHU

Trening EMS jest bezpieczną jednostką treningową, w której nie dochodzi do obciążenia stawów ani kręgosłupa. Jest dobrym rozwiązaniem w przypadku występujących dysfunkcji, ponieważ może zwiększyć tempo powrotu do pełnej sprawności. W przypadku treningu na siłowni może jednak dojść do ryzyka przeciążenia aparatu ruchu, zwłaszcza jeżeli technika wykonywanych ćwiczeń nie jest prawidłowa.

AKTYWACJA MIĘŚNI GŁĘBOKICH

W trakcie treningu EMS dochodzi do aktywacji 90% aparatu mięśniowego. Stymulacja mięśni głębokich to główna idea w zastosowaniu elektrostymulacji. W treningu konwencjonalnym aktywacja mięśni głębokich następuje w momencie wykonywania prawidłowych ćwiczeń.

PODSUMOWANIE

Osiągnięcie założonego celu wymaga systematycznej pracy. Bez względu na swoje postanowienia, obie jednostki treningowe przyniosą nam oczekiwane rezultaty, jeżeli będziemy na nie konsekwentnie pracować. W sytuacji braku wolnego czasu w tygodniu trening EMS będzie świetnym rozwiązaniem. Umożliwia realizację celu i pozwala na zaoszczędzenie czasu. Ponadto, jest bezpieczną jednostką treningową, gdyż nie obciąża stawów ani kręgosłupa, a trening zawsze jest pod stałą kontrolą trenera personalnego. Wraz z rozpoczęciem przygody z ćwiczeniami na siłowni, również warto podjąć współpracę z osobą wykwalifikowaną w tej dziedzinie, w celu korekty wykonywanej techniki.

20 minutowy trening EMS
zastąpi wiele godzin spędzonych na siłowni

Umów się na trening

Wybierz dogodną dla siebie lokalizację i zacznij już dziś!

Kraków

Warszawa

Wrocław

Tarnów

Bolechowice

Wieliczka

Skawina