W rozpoczęciu procesu odchudzania, najważniejsze jest uświadomienie sobie jak działa nasz organizm. Pamiętajmy o tym, że na szybkość redukcji i efekt, ma wpływ kilka czynników między innymi:

  • genetyka
  • jakość snu
  • dieta
  • tryb życia
  • aktywność fizyczna (np. trening EMS)
  • gospodarka hormonalna
  • choroby
  • przyjmowane leki
  • dieta

Odchudzanie powinno odbywać się stopniowo, ponieważ zbyt radykalną dietą, możemy narazić się na efekt jojo. Najważniejsze jest wprowadzenie nowych nawyków do swojego życia, aby wspomóc ten proces. Jeśli do tej pory nasza aktywność fizyczna była znikoma, a posiłki opierały się na niezdrowej żywności, to czas zacząć zadbać o swoje zdrowie.

Zdrowy proces chudnięcia przebiega powoli, najpierw tłuszcz usuwany jest z narządów wewnętrznych, później np. z okolic brzucha. Należy zwrócić uwagę również na fakt, że w początkowej fazie tracimy wodę, dlatego początkowy spadek masy ciała, może przebiegać szybciej. Zaś tempo chudnięcia zawsze jest indywidualne. Uważa się, że zdrowa redukcja wagi przebiega, gdy tracimy 0,5 kg tygodniowo. Po około miesiącu szybkość spadku masy ciała spada. Jest to normalne zjawisko, ponieważ po tym okresie zauważalny będzie spadek tkanki tłuszczowej. To dobry znak, ponieważ organizm zasięga swoich rezerw. Szybkość spalania nadmiernej tkanki tłuszczowej, jest również zależny od jej ilości. Podczas redukcji przychodzi taki moment, w którym nasza masa ciała wynosi przez dłuższy czas tyle samo. Takie zjawisko nazywamy efektem plateau. Polega na ustabilizowaniu się wagi i może trwać kilka tygodni. Zachodzi po to, by organizm mógł się zaadaptować do nowego stylu życia i do modyfikacji przemiany materii. Po tym etapie znów będziemy gubić zbędne kilogramy, jeśli utrzymamy zdrową dietę oraz odpowiednią aktywność fizyczną.

Ćwiczenia na szybkie odchudzanie

W rozpoczęciu treningu odchudzającego, kluczowe będzie wprowadzenie odpowiedniej diety, na ujemnym bilansie kalorycznym. W tym celu, warto udać się do trenera personalnego lub dietetyka, aby dieta była dostosowana do nas i odpowiadała naszym preferencjom smakowym. Kolejnym etapem będzie dopasowanie aktywności fizycznej. Pamiętajmy, aby na starcie nie nałożyć na siebie zbyt dużej presji. Zbyt intensywne ćwiczenia oraz radykalna dieta, może sprawić, że szybko się zniechęcimy. Źle dobrany proces odchudzania, może prowadzić do frustracji, poczucia głodu, przemęczenia i niezadowolenia, a w konsekwencji do szybkiej rezygnacji. Dobierając trening warto wybrać ten, który angażuje jak najwięcej partii mięśniowych. Dzięki temu spalisz większą ilość kalorii. Warto wybrać się na trening EMS w Krakowie. Aktywuje on 90% aparatu mięśniowego całego ciała co sprawia, że możemy spalić aż do 1300 kcal. Jest to idealna aktywność dla osób rozpoczynających swoją przygodę z treningiem, ponieważ trwa on 20 minut i wykonujemy go raz w tygodniu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mających ograniczoną ilość czasu. Dzięki trenerowi personalnemu, trening zawsze jest dostosowany do Twoich możliwości, a utrzymanie regularności nie stanowi problemu.