Regularność a efekty

Korzyści płynących z regularnej aktywności fizycznej jest wiele. W zależności od celu, który został wybrany, a także rodzaju aktywności, mogą się one nieco różnić. Bez względu na to, czy sport uprawia się zawodowo, czy amatorsko, najważniejsze jest jednak, aby sprawiał przyjemność i satysfakcję. To dzięki temu, utrzymanie regularności będzie dużo łatwiejsze, a efekty pojawią się szybciej.

Regularna aktywność fizyczna to przede wszystkim:

  • poprawa samopoczucia
  • zmniejszenie ryzyka występowania chorób cywilizacyjnych
  • redukcja stresu
  • zwiększenie wydolności
  • poprawa odporności
  • poprawa parametrów zdrowia, w przypadku wystąpienia różnych jednostek chorobowych
  • poprawa kompozycji sylwetki, poprzez zredukowanie masy ciała, lub budowanie masy mięśniowej

Trening EMS - czy działa

W przypadku treningu EMS, utrzymanie regularności okazuje się dużo prostsze. Ten trening, wykonuje się jedynie raz w tygodniu. Większa częstotliwość nie poprawi naszych wyników, a w dłuższej perspektywie, może prowadzić do przeciążenia organizmu. Według badań, jeden trening EMS w zupełności wystarczy, aby osiągać wyznaczone cele treningowe. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii elektrostymulacji, która sprawia, że na jednym treningu jesteśmy w stanie zaangażować prawie 90% mięśni. To znacznie więcej, niż na standardowym treningu. Oznacza to również, że okres regeneracji będzie dłuższy, a pamiętajmy, że to właśnie regeneracja będzie kluczem do sukcesu. Każdy plan treningu, powinien zakładać odpowiednie przerwy między jednostkami treningowymi. W przypadku treningu EMS, minimalny czas przerwy to 4 dni. Ten rodzaj treningu, będzie świetnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, którym nie brakuje obowiązków. Siłownia, czy zajęcia fitness, wiążą się z wykonywaniem treningów, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Trening EMS będzie świetną alternatywą.

Trening dostosowany do poziomu zaawansowania

Wybierając rodzaj aktywności fizycznej dla siebie, warto zastanowić się, która z nich sprawi nam przyjemność, a nie stanie się przykrym obowiązkiem.
W przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningiem, należy zastanowić się, jaki będzie najlepszy plan ćwiczeń dla początkujących. Wybierając się na trening EMS w Warszawie, na miejscu zawsze czeka trener personalny, który zawsze dba o bezpieczeństwo, a także dostosowuje trening do możliwości podopiecznego. Ponad to z przyjemnością doradzi, jakie aktywności warto włączyć do swojego planu treningowego. Trening pod okiem wykwalifikowanego trenera, pozwala wykonać ćwiczenia w sposób prawidłowy i bezpieczny. Właśnie dlatego, ten rodzaj aktywności fizycznej sprawdzi się również w przypadku osób, u których stwierdzone zostały urazy, bądź kontuzje, a także bóle kręgosłupa. Często takie przypadłości stanowią przeciwwskazanie do klasycznych treningów, a w przypadku treningu EMS, jest wręcz przeciwnie. Badanie wykazują, że osoby, u których występują bóle kręgosłupa, odczuwają znaczną poprawę, już po pierwszych kilku treningach EMS.

Podsumowanie

Wybierając rodzaj aktywności fizycznej dla siebie, najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwagę, to odpowiedni plan treningu. Jeśli nie do końca wiemy od czego zacząć, najlepszym rozwiązaniem będzie skierowanie się do trenera personalnego. Dzięki temu, trening będzie dostosowany do naszych możliwości i predyspozycji. Dodatkowo trener będzie motywował do działania i pilnował regularności. Trening EMS będzie doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością.