fbpx
Aktywność fizyczna w XXI wieku

Aktywność fizyczna w XXI wieku

Sport to zdrowie. Zapewne niejednokrotnie usłyszeliście bądź przeczytaliście hasła o wpływie aktywności fizycznej na ludzki organizm. Media społecznościowe, które w obecnych czasach stanowią czwartą władzę, przekazują wyidealizowane slogany, często sprzeczne z informacjami zawartymi we wcześniejszych wiadomościach. Powszechne stało się oglądanie na jednym kanale smacznych, wysokoenergetycznych, ależ jak kolorowych dań, a po zmianie stacji mówi się, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Wszechobecna dezinformacja doprowadziła do wykreowania się w społeczeństwie pewnego rodzaju „przymusu” trenowania dla zdrowia. Portale społecznościowe przesycone idealnymi sylwetkami, kolorowymi produktami, ofertami skierowanymi bezpośrednio do odbiorców sprawiają, że ludzie błędnie interpretują potrzebę zadbania o swoją sprawność fizyczną. W pogoni za wpisaniem się w cudze kanony piękna, często zapominamy o najważniejszych kwestiach. 

Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia).

Aspekt związany z kondycją psychiczną, powinien być również pielęgnowany, co potrzeba posiadania estetycznej, wysportowanej sylwetki. Motywy, które przewodzą podjęciu decyzji o rozpoczęciu trenowania są zawsze indywidualne. Zdarza się, że są to zalecenia od lekarza, albowiem stan zdrowia jest w tak złej formie, że brak ruchu może spowodować dalsze nieprzyjemne konsekwencje. Dla niektórych, sport to potrzeba odreagowania, sposób na uzyskanie wewnętrznego spokoju, a co za tym często idzie  – poprawa wizualna sylwetki, jako efekt uboczny. Sportowcy wyczynowi kierują się celem i wytrwale dążą do jego zrealizowania, czemu przyświecają wyższe idee. Natomiast kwestie spokoju ducha i wewnętrznej harmonii są niestety pomijane. Ludzie podejmują działania prewencyjne, w związku z wystąpieniem dolegliwości. Leczą zamiast zapobiegać. 

Kultura fizyczna 

Kultura  fizyczna jednostki w XXI wieku, rozumiana jest jako całokształt działań podejmowanych na rzecz ogólnej sprawności fizycznej i psychicznej. Codzienne czynności z tym związane, a więc dostarczanie odpowiedniej ilości i jakości kcal w ciągu dnia, witamin, minerałów, antyoksydantów, błonnika, dbanie o higienę snu, suplementacja, regeneracja, aktywność ruchowa – to wszystko przyczynia się do bycia zdrowym i szczęśliwym, jeżeli są systematycznie wykonywane. Trening zdrowotny jest nierozerwalnym elementem zdrowego stylu życia współczesnego człowieka, który zmaga się z negatywnymi skutkami współczesnej cywilizacji technologicznej. Jest procesem ukierunkowanym na wywołanie pożądanych zmian adaptacyjnych, w celach prozdrowotnych, uwzględniając wymiar biologiczny, psychiczny i społeczny człowieka, którego efektem jest wysoka jakość życia. 

Kluczowe aspekty aktywności fizycznej

Wybór aktywności fizycznej powinien być świadomy. Jednostka musi być pewna pracy i przede wszystkim celu, który jest spersonalizowany. Nie należy ograniczać się do jednej jednostki treningowej, lecz znaleźć taką formę aktywności, która przyniesie nam zadowolenie, nie tylko w końcowym etapie treningu. Dlatego warto zadbać o wszechstronność oraz urozmaicenie. Ciekawym rozwiązaniem jest trening EMS. Jednostka dostarczająca nam  bodźców zewnętrznych w postaci impulsu domięśniowego. Innowacyjna technologia, która sprawia, że każdy bez względu na swoje główne założenia podjęcia aktywności jest w stanie osiągnąć swój cel treningowy. 

Systematyczność jest głównym determinantem wyższej sprawności. Niezmiernie ważny aspekt, na który składają się również : motywacja, determinacja i cierpliwość. Cechy, które sprawiają że tylko nieliczni są w stanie osiągnąć wyznaczony cel, dzięki swojemu uporowi i chęci jego zrealizowania. 

W podjęciu aktywności warto mieć na uwadze również bezpieczeństwo. Podczas treningu EMS Kraków, kontrole sprawuje trener personalny, który jest osobą odpowiedzialną za przebieg prawidłowo zorganizowanej jednostki treningowej. Odpowiednia technika, intensywność oraz jej zwiększanie jest indywidualnie przeprowadzana z dostosowaniem do wieku, płci i możliwości adaptacyjnych osoby trenującej. W przypadku takiego wyboru aktywności, systematyczność jest zapewniana poprzez regularnie odbywające się ćwiczenia. 

Przyjemność to kluczowa zależność, która powinna być odczuwana, niezmiennie podczas aktywności. Komfort psychiczny, który temu towarzyszy jest uwzględniany przy planowaniu treningowym. Stworzenie odpowiedniej atmosfery, to jeden z filarów udanego treningu. Dlatego podczas ćwiczeń EMS trenerzy obierają sobie to jako jeden z priorytetów w swojej pracy zawodowej. 

Cykliczność w dłuższym wymiarze czasu, pozwala na realizację obranego celu. Dlatego tak ważne jest aktywne, regularne podejmowanie aktywności fizycznej. W przypadku treningu EMS o wysokiej intensywności, trenuje się raz w tygodniu przez 20 min. Krótka jednostka treningowa idealnie wpisuje się w kalendarz osób zabieganych.

Podsumowanie 

Obecnie żyjemy w czasach dobrobytu. Wszelkie kwestie związane z przetrwaniem i zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych są nam zapewniane. W tym miejscu warto się jednak zastanowić, czy to jest wszystko. Aby być w pełni szczęśliwym i zdrowym należy zadbać również o kwestie samorealizacji. Regularne podejmowanie aktywności wpływa na poczucie własnej wartości, pozwala na osiągniecie pełni rozwoju fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego. Osobista satysfakcja i jakość życia, uwarunkowana jest stylem życia i indywidualnymi preferencjami co do postaw, wartości i zachowań. Jednostka zdrowa, bez kontuzji, żadnych dolegliwości ma szansę zaspokoić wszystkie swoje potrzeby, nieustannie się rozwijać, wyznaczać nowe, wyższe cele. To wszystko składa się na ogólne poczucie szczęścia człowieka. Mimo tego, że tak dużo się mówi o kwestiach aktywności, odpowiedniego odżywiania ludzie wciąż przyjmują bierną postawę w stosunku do swojego zdrowia, które jest wartością cenną i pożądaną. Jednak pogoń za pieniędzmi, statusem społecznym, i rzeczami materialnymi, sprawia że ludzie gubią po drodze najważniejsze wartości. Trening EMS, którego forma jest nadal niedoceniania i mało znana staje naprzeciw wszelkim wymówkom i proponuje aktywność będącą odzwierciedleniem postępu technologicznego XXI wieku. Po więcej informacji o korzyściach i efektach jakich dostarcza nam trening EMS Kraków, odsyłamy do postu wcześniejszego.

20 minutowy trening EMS
zastąpi wiele godzin spędzonych na siłowni

Umów się na trening

Wybierz dogodną dla siebie lokalizację i zacznij już dziś!

Kraków

Warszawa

Wrocław

Tarnów

Bolechowice

Wieliczka

Skawina